Siedziba główna XBEE
Siedziba główna XBEE
Inne języki i kraje
+352 691 6689 69 info@xbee.com Dumontshaff · L-3841 Schifflange

„Najczęściej zadawane pytania… i coś więcej!”

Proces biotechnologiczny

Jakie korzyści wynikają ze stosowania dodatku do paliw Xbee?

Po pierwsze, poprawia jakość paliwa. Następnie, czyści on completnie Twój zbiornik paliwa jak również cały system wtryskowy i wnętrze silnika, również system wydechowy. W konsekwencji tego czyszczenia woda, bakterie i inne organiczne nieczystości są usuwane z systemu paliwowego. Lepsze spalanie paliwa oznacza obniżoną emisję dymów i gazów cieplarnianych. Szybsze spalanie oznacza niższą temperaturę na wylocie z silnika. I ostatecznie wyeliminowane zostaje nadmierne zużycie paliwa.

Jak działa dodatek do paliw Xbee?

Enzymy zawarte w dodatku do paliw Xbee modyfikują strukturę oleju napędowego, benzyny, olejów opałowych, paliw ciężkich, i innych cząsteczek węglowodorowych poprawiając i optymalizując spalanie.

Czy można stosować dodatek do paliw Xbee z paliwami innymi niż diesel?

Tak, jedną z cech charakterystycznych środka czyszczącego do paliw Xbee przy jego 100% naturalnym składzie jest to, że współpracuje on ze wszystkimi typami paliw: naftą, benzynami bezołowiowymi 95 i 98 , olejem napędowym, olejem opałowym, paliwami żeglugowymi, biopaliwami (w tym bioethanol E85), oleje z recyklingu, oleje roślinne oraz oczywiście IFO 30, IFO 40, paliwami cięzkimi IFO 180, IFO 380 i IFO 700.

Jak należy dozować Xbee?

Dawka jest taka sama dla wszystkich paliw. Optymalna proporcja wynosi: jeden litr dodatku Xbee na cztery tysiące litrów paliwa (1:4,000).

Po jakim czasie od zastosowania dodatek do paliw Xbee zaczyna działać?

Już po trzydziestu minutach enzymy rozpoczynają poprawiać paliwo. Jedną z cech charakterystycznych działania enzymów jest ich szybkość. W idealnych warunkach kazdy enzym może reagować z około milionem molekuł na sekundę.

Enzymy i Ludzie

Kto stoi za marką Xbee?

XBEE Enzyme Fuel Technology jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do XBEE SA. Jedną z dziedzin jej działalności jest dystrybucja dodatku do paliw XBEE Enzyme Fuel Technology na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz w regionie Azji i Pacyfiku.
XBEE SA razem ze swoimi partnerami GTR Incorporated pracują nad rozwojem dodatku do paliw Xbee®/Soltron® na rynkach światowych.

Kto produkuje dodatek do paliw Xbee?

Koncentrat enzymu został odkryty w japońskim laboratorium przez zespół Dr. Shinji Makino. Końcowy produkt, dodatek do paliw Xbee jest wytwarzany przez GTR Incorporated, firmę posiadającą międzunarodowe prawo do jego produkcji. Firma ta mieści się w Kaliforni, USA.

Kto opracował skład Xbee?

Grupa japońskich badaczy pod kierownictwem Dr. Shinji Makino, PhD. Badając właściwości ∏ water naukowcy ci odkryli właściwości enzymów wchodzących w skład dodatku do paliw.

Jaka jest różnica pomiędzy Xbee i Soltronem?

Należy odróżnić markę od produktu. Obecnie znane są dwa produkty pod marką Soltron. Pierwszym jest oryginalny produkt Dr. Shinji Makino, do którego produkcji i dystrybucji prawa posiada firma GTR Incorporated w Stanach Zjednoczonych – partner Xbee. Drugim jest, sprzedawany w Irlandii, znacznie starszy dodatek stosowany w łodziach turystycznych.
Xbee jest zastrzeżonym znakiem towarowym w Europie, jak również w niektórych innych państwach (Stany Zjednoczone, Chiny, Indie, Południowa Afryka, Kanada, i in.). Środek do oczyszczania paliw Xbee jest sprzedawany w Amerykach Północnej pod marką Soltron.

Gdzie mogę kupić dodatek Xbee?

Znajdziesz tu adresy naszych biur na stronie kontaktowej.

Gwarancje i Bezpieczeństwo

Czy mogę używać dodatku enzymatycznego Xbee do paliwa w silniku na gwarancji?

Dodatek enzymatyczny Xbee do paliwa został uznany przez EPA (Environmental Protection Agency) za zasadniczo podobny do paliw . Co więcej laboratorium Intertek Caleb Brett Laboratory zweryfikowało i potwierdziło iż Xbee wypełnia wszystkie główne, europejski normy dotyczące paliw:

  • Xbee Nafta complies with the Jet A-1 standard;
  • Xbee Benzyna 95 i 98 complies with the EN 228 standard;
  • Xbee Diesel stosownie do standardu EN 590;
  • Xbee Olej opałowy stosownie do standardu CSR 441;
  • Xbee Paliwo ciężki IFO 380 stosownie do standardu CSR 500, to koresponduje z ISO 208217.
Jak długo można magazynować dodatek Xbee do paliw?

Jeżeli opakowanie jest prawidłowo zamknięte składowane w suchym zamkniętym pomieszczeniu produkt (Xbee) może być składowany przez 2 lata bez ryzyka pogorszenia jego właściwości.

Czy Xbee zawiera biocydy lub pestycydy?

Nie, niezawierao, chociaż ta opierająca się na enzymie biotechnologia jest bardzo wydajna w eliminowaniu bacterii w zbiornikach i bakach. Nasz dodatek nie zawiera składników niebezpiecznych, metali ciężkich.

Co się stanie gdy użyję zbyt dużo lub zbyt mało dodatku Xbee do paliw ?

Za duża dawka dodatku Xbee do paliw nie jest dla silnika szkodliwa. Nasz dodatek Xbee spełnia wszelki normy paliw, jak również standardy silników diesla CEC F-23-A-01 oraz standardy silników benzynowych CEC-F-05-A-93. Jedynym minusem przedawkowania enzymatycznego dodatku Xbee jest marnowanie produktu, zwiększona dawka Xbee nie przyspieszy procesu oczyszczania jako, że wypracowana proporcja 1 do 4000 jest optymalna.
Natomiast aplikacja dawki mniejszej niż rekomendowana ( 1:4000 ) spowolni proces czyszczenia silnika. W wypadku bardzo dużego zanieczyszczenia paliwa bakteriami i biomasą normalna doza może nie być wystarczająca. So it must be modified to approximate a 1 to 4,000 ratio.

Czy dodatek Xbee do paliw jest niebezpieczny lub palny ?

Nie, dodatek enzymatyczny Xbee do paliw nie jest niebezpieczny. Jego specyfikacja techniczna (opisane w tabeli bezpieczeństwa) pokazuje, że dodatek Xbee do paliw ma punkt zapłonu 81°C, tzn dużo więcej niż limity Class II i III dla produktów palnych. Dodatek enzymatyczny Xbee może być pakowany w opakowania plastikowe i wysyłany do odbiorcy drogą lotniczą na całym świecie bez ograniczeń.

Więcej wiadomości na Facebooku