Siedziba główna XBEE
Siedziba główna XBEE
Inne języki i kraje
+352 691 6689 69 info@xbee.com Dumontshaff · L-3841 Schifflange

„Xbee redukuje zużycie paliwa i koszty eksploatacji silnika !”

Zredukowane koszty eksploatacji i serwisu silnika

Największą zaletą Xbee jest funkcja czyszcząca całego układu paliwowego poczynając od zbiornika poprzez silnik do udechowego. Ta funkcja ma bezpośrednie korzyści finansowe dla użytkowników dodatku enzymatycznego Xbee.
Oczyszczone paliwo, wolne od typowych zanieczyszczeń takich jak bakterie, szlam, etc. nie będzie już wiecej zapychać filtra paliwa. To jest pierwszy wskaźnik działania naszego enzymatycznego dodatku Xbee: filtry paliwa stają się zauważalnie czystsze i nie wymagają tak częstej wymiany jak uprzednio. Firmy używające ciężkiego paliwa HFO 180 lub HFO 380 będą dodatkowo usatysfakcjonowane znaczną redukcją osadów. Oczyszczanie i recycling tych osadów i szlamu potrafi być bardzo kosztowny, tak więc i w tym przypadku dodatek Xbee pomaga zredukowac te koszty.

Drugim krokiem procesu czyszczenia dokonywanym przez dodatek enzymatyczny Xbee przejawia się w oszczędności w kosztach eksploatacji i obsługi silnika. Od momentu gdy dodatek Xbee do paliw oczyścił zbiorniki i silnik odczujecie Państwo finasowy efekt działania naszego preparatu:

  • wydłużone okres między przeglądami silnika;
  • rzadsza wymiana części zamiennych;
  • brak potrzeby czyszczenia zbiorników i wtryskiwaczy;
  • zredukowany do minimum czas unieruchomienia pojazdu lub statku;
  • mniejsze rachunki za serwis!
Xbee redukuje koszty eksploatacji i zużycia paliwa już w krótkim okresie stosowania.
Xbee spłaca się samo już po półrocznym stosowaniu.

Redukuje zużycie paliwa

Silniki czyste jak nowe pokazują dobitnie lepsze osiągi aniżeli takie silniki nie oczyszczone, z nagarem, uszkodzone pompy, zużyte wtryskiwacze, etc. Ta lepsza, efektywniejsza praca silnika jest też zaznaczona mniejszym zużyciem oleju silnikowego z jednej strony, wspomniany olej silnikowy jest czystszy niż uprzednio, a to za sprawą stosowania enzymatycznego dodatku Xbee. Z drugiej strony paliwo, które się lepiej spala, szybciej i kompletnie powoduje polepszoną efektywność pracy silnika, tzn. więcej mocy przy takim samym zużyciu paliwa lub zredukowane zużycie paliwa dla osiągnięcia tej samej mocy silnika.

Xbee jako enzymatyczny dodatek do paliw zmniejsza ponadnormatywne zużycie paliwa prze silnik spowodowane zanieczyszczeniami w zbiorniku paliwa, nagar czy osady sadzy w silniku. W nowoczesnych, oczyszczonych przez Xbee silnikach taka redukcja zużycia paliwa może sięgać 2 – 4 %, a w silnikach starszych nawet do 10% , silnikach pracujących przy małym obciążeniu (np pogłębiarki, holowniki, statki do układania kabli) lub silniki napędzane paliwem ciężkim lub paliwem zanieczyszczonym.

Więcej wiadomości na Facebooku